Strona: Wizyta uczniów z Zespołu Szkół nr 3 z Jasła / Koło Naukowe MegaVolt

Wizyta uczniów z Zespołu Szkół nr 3 z Jasła

2023-03-10

Dnia 10.03.2023 z wizytą na nasz Wydział, przybyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 3 z Jasła. Studenci naszego koła wraz z naszym opiekunem, zaprezentowali 3 rodzaje cewek Tesli - klasyczną, lampową oraz najnowszy projekt naszego kolegi, grającą cewkę SSTC. Prócz tego w ruch ruszyły szczeble drabiny Jakubowej, generator Marxa oraz uczniowie posłuchali muzyki z plasma speaker'ów.

Uczniowie odwiedzili również laboratorium Energoelektroniki, gdzie mgr inż. Mateusz Suliga wprowadził ich w tajniki przetwornic DC/DC. W laboratorium Badań Wpływu Wyładowań Atmosferycznych na Awionikę mgr inż. Kamil Filik, zaprezentował generator udarów wielokrotnych i jego możliwości względem testowania wytrzymałości urządzeń awioniki. W laboratorium OZE, mgr inż Kamil Parfianowicz, wyjaśnił uczniom tajniki turbin wiatrowych i fotowoltaiki.