Strona: Pokazy naukowe w laboratorium Techniki Wysokich Napięć / Koło Naukowe MegaVolt

Pokazy naukowe w laboratorium Techniki Wysokich Napięć

2019-12-19

W dniu 13.12.2019, odbyły się pokazy naukowe dla szkół podstawowych z Kańczugi, Sieteszy oraz Nowej Dęby. Studenci koła zaprezentowali gościom laboratorium Techniki Wysokich Napięć.

Uczniowie obserwowali wyładowania elektryczne transformatora Tesli, generatora Marxa, wyładowania ślizgowe. Zaprezentowano również drabinę Jakubową i lampę plazmową. Oczywiście, czego można było się spodziewać, najwięcej radości sprawił generator Van de Graaffa.