Strona: Goście z Kańczugi w laboratorium TWN / Koło Naukowe MegaVolt

Goście z Kańczugi w laboratorium TWN

2019-05-30

W dniu 29.05.2019, laboratorium Techniki Wysokich Napięć, odwiedziły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kańczudze. Opiekun koła mgr inż. Sebastian Hajder, wspomagany przez członków koła w prosty sposób zaprezentował zjawiska dotyczące wysokich napięć. Goście zaznajomili się z drabiną Jakuba, generatorem Marxa, transformatorami Tesli VTTC oraz SGTC i oczywiście generatorem van der Graffa, który, czego można było się spodziewać, wywołał na ich twarzach najwięcej uśmiechu. Zapraszamy ponownie!