Strona: 10 Dzień odkrywców / Koło Naukowe MegaVolt

10 Dzień odkrywców

2019-06-23

Wzorem roku ubiegłego studenci SKN Elektryków "MegaVolt", 8 czerwca wzięli udział w pokazach naukowych, które corocznie odbywają się pod nazwą "Dnia Odkrywców". Była to jubileuszowa 10 edycja.

Studenci koła na czele z prezesem inż. Markiem Woźnicą prezentowali urządzenia skonstruowane przez studentów koła. Były to między innymi, pompa próżniowa do demonstracji wyładowań pod obniżonym ciśnieniem, cewka Tesli typu VTTC i uruchomiony na niej młynek Franklina i lampa próżniowa. Nie zabrakło również demonstracji sprzętu elektroizolacyjnego w postaci rękawic i półbutów oraz generatora van der Graaf'a.

Razem ze studentami koła, swoje dokonania prezentowali koledzy z forum TeslaCoil.